Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Talking Doctor Who

Talking Doctor Who

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Marvel Super Hero Adventures: Frost Fight!

Marvel Super Hero Adventures: Frost Fight!

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
Hijack

Hijack

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tintin and the Lake of Sharks

Tintin and the Lake of Sharks

1972
×
★★
Edit this entry  
17
Doctor Who Children in Need Special 2023

Doctor Who Children in Need Special 2023

2023
×
★★
Edit this entry  
11
PAW Patrol: The Mighty Movie

PAW Patrol: The Mighty Movie

2023
×
Edit this entry  
11
Dora and the Fantastical Creatures

Dora and the Fantastical Creatures

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Flight 714

Flight 714

1992
×
★★★½
Edit this entry  
05
Trancers II: The Return of Jack Deth

Trancers II: The Return of Jack Deth

1991
×
★★★
Edit this entry  
04
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Trancers: City of Lost Angels

Trancers: City of Lost Angels

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crash and Burn

Crash and Burn

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Master & Apprentice: A Special Look at Ahsoka

Master & Apprentice: A Special Look at Ahsoka

2023
×
Edit this entry  
30
Ahsoka

Ahsoka

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
10 Rillington Place

10 Rillington Place

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trancers

Trancers

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Retro Puppet Master

Retro Puppet Master

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Rift

Rift

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Scream Team

The Scream Team

2002
×
★★½
Edit this entry  
27
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Castafiore Emerald

The Castafiore Emerald

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tintin in Tibet

Tintin in Tibet

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jack Brooks: Monster Slayer

Jack Brooks: Monster Slayer

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Curse of the Puppet Master

Curse of the Puppet Master

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Red Sea Sharks

The Red Sea Sharks

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Calculus Affair

The Calculus Affair

1991
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Sect

The Sect

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Thing: Terror Takes Shape

The Thing: Terror Takes Shape

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Puppet Master 5: The Final Chapter

Puppet Master 5: The Final Chapter

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Edit this entry  
07
Puppet Master 4

Puppet Master 4

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Clergyman

The Evil Clergyman

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Asylum

Asylum

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Zodiac Killer

The Zodiac Killer

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry