Sort by

Steve has logged 237 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Edit this entry  
29
Suspense.

Suspense.

1913
×
Read the review Edit this entry  
28
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★½
Edit this entry  
21
Slay Belles

Slay Belles

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Spirit Riding Free: Ride Along Adventure

Spirit Riding Free: Ride Along Adventure

2020
×
Edit this entry  
14
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The Snowy Day

The Snowy Day

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hired to Kill

Hired to Kill

1990
×
★★★
Edit this entry  
15
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hellraiser: Evolutions

Hellraiser: Evolutions

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
05
Boat Builders

Boat Builders

1938
×
★★★★
Edit this entry  
05
How to Fish

How to Fish

1942
×
★★★½
Edit this entry  
05
Corn Chips

Corn Chips

1951
×
★★★½
Edit this entry  
04
Erik the Conqueror

Erik the Conqueror

1961
×
★★★
Edit this entry  
04
Thru The Mirror

Thru The Mirror

1936
×
★★★★
Edit this entry  
04
Donald's Tire Trouble

Donald's Tire Trouble

1943
×
★★★
Edit this entry  
31
Sean Connery: In His Own Words

Sean Connery: In His Own Words

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★½
Edit this entry  
30
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★
Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Contamination

Contamination

1980
×
★½
Edit this entry  
28
Early to Bed

Early to Bed

1941
×
★★★
Edit this entry  
28
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
Hawaiian Holiday

Hawaiian Holiday

1937
×
★★★
Edit this entry  
26
Chef Donald

Chef Donald

1941
×
★★★½
Edit this entry  
26
How to Swim

How to Swim

1942
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Art of Skiing

The Art of Skiing

1941
×
★★★★
Edit this entry