Sort by

Steve has logged 49 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is Reading?

Forky Asks a Question: What Is Reading?

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is Cheese?

Forky Asks a Question: What Is Cheese?

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is a Pet?

Forky Asks a Question: What Is a Pet?

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lava

Lava

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Forky Asks a Question: What Is a Leader?

Forky Asks a Question: What Is a Leader?

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Forky Asks a Question: What Is a Computer?

Forky Asks a Question: What Is a Computer?

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Forky Asks a Question: What Is Time?

Forky Asks a Question: What Is Time?

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Forky Asks a Question: What Is Art?

Forky Asks a Question: What Is Art?

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Prince and the Pauper

The Prince and the Pauper

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
Captain Kronos: Vampire Hunter

Captain Kronos: Vampire Hunter

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sharks of Lost Island

Sharks of Lost Island

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Des

Des

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Reef

The Reef

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Shark

The Last Shark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X the Unknown

X the Unknown

1956
×
★★★
Edit this entry  
13
The Devil in a Convent

The Devil in a Convent

1899
×
Read the review Edit this entry  
13
The Cavalier's Dream

The Cavalier's Dream

1898
×
Read the review Edit this entry  
13
The Merry Skeleton

The Merry Skeleton

1898
×
Read the review Edit this entry  
13
Faust : apparition de Méphistophélès

Faust : apparition de Méphistophélès

1897
×
Read the review Edit this entry  
13
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1897
×
Read the review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Midnight Gang

The Midnight Gang

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
High Score

High Score

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Courier

The Courier

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cat and the Canary

The Cat and the Canary

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Money Heist: The Phenomenon

Money Heist: The Phenomenon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Edit this entry