• Kirikou and the Sorceress

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Whisper of the Heart

    ★★★★

  • Long Way North

    ★★★

  • Rear Window

    ★★★★½

  • Ninja Scroll

    ★★★★★

  • Gamera 3: Revenge of Iris

    ★★★½

  • Gamera 2: Attack of the Legion

    ★★★

  • Gamera: Guardian of the Universe

    ★★★

  • Penguin Highway

    ★★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★★

  • Pikachu's PikaBoo

    ★★

  • Pokémon: Lucario and the Mystery of Mew

    ★★½

  • Pokémon: Jirachi Wish Maker

    ½

  • Pokémon: Destiny Deoxys

  • Pokémon Heroes: Latios and Latias

    ★★★

  • Pokémon 4Ever: Celebi - Voice of the Forest

    ★½

  • Pokémon the Movie: I Choose You!

    ★★