• Quando Chegar a Noite, Pise Devagar

  • Candyman

    ★★★

  • Tooth

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Four Roads

  • Childbirth Banned in Paradise

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Um Café com Meu Avô Durval

  • Eu Me Lembro

  • Rehearsal

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Remains of a Man

    ★★★★

  • Kevin

    ★★★★

  • Citadel

  • Açucena

    ★★½

  • Voltei!

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Ostinato

    ★★★½

  • News of the World

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Rosa Tirana

    ★½

  • 5 Fitas

  • Novo Mundo

  • Perifericu

  • Headwaters

  • On one side of the Atlantic

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Todas as Melodias

    ★★½

  • Mulher Oceano

    ★★★★

  • Negro em Mim

  • The Bath

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Ana

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

  • True Mothers

    ★★★½

  • Drought

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Sementes: Mulheres Pretas no Poder

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Rosa

  • The White Death of the Black Wizard

    ★★★★★

  • One Day

  • Movimento

  • Strasbourg 1518

  • The Old Guard

    ½

  • Homemade

  • God's Daughter Dances

  • Athlete A

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Blood Rider

    ★★★★½

  • When I Write It

  • The Light Side

  • Toto

  • Hollywood

    ★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★