Sort by

Gunner has logged 124 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Arendelle Castle Yule Log

Arendelle Castle Yule Log

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Animaniacs: Wakko's Wish

Animaniacs: Wakko's Wish

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Song of the South

Song of the South

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Pre-Opening Report from Disneyland

The Pre-Opening Report from Disneyland

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Maggie Simpson in The Longest Daycare

Maggie Simpson in The Longest Daycare

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lonesome Ghosts

Lonesome Ghosts

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mater and the Ghostlight

Mater and the Ghostlight

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
All Wet

All Wet

1927
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Ocean Hop

The Ocean Hop

1927
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Mechanical Cow

The Mechanical Cow

1927
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Rival Romeos

Rival Romeos

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Great Guns

Great Guns

1927
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Oh Teacher

Oh Teacher

1927
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Trolley Troubles

Trolley Troubles

1927
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Wabbit Twouble

Wabbit Twouble

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry