Dion Wyn has logged 60 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prom Night

Prom Night

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Friendship's Death

Friendship's Death

1987
×
Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Notturno

Notturno

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
After Love

After Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rose: A Love Story

Rose: A Love Story

2020
×
★½
Edit this entry  
13
A Common Crime

A Common Crime

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
One Man and His Shoes

One Man and His Shoes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
If It Were Love

If It Were Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cicada

Cicada

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Supernova

Supernova

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Never Gonna Snow Again

Never Gonna Snow Again

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Undine

Undine

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry