• Black Widow

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Deadly Illusions

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Cops and Robbers

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Ethos

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Greenpeace: There's a Monster in My Kitchen

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Little Big Women

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Making the Witcher

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • Archive

    ★★★½

  • The Secret Garden

    ★★★★

  • Looks That Kill

    ★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Sol Levante

  • Belgravia

    ★★

  • Mulan

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • 365 Days

    ★★

  • Sisters-In-Law at War

    ★★★

  • My Spy

    ★★★★

  • Baba Parası

    ★★

  • Dolittle

    ★★★

  • Pinocchio

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Sitara: Let Girls Dream

    ★★★★

  • My Mother

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Float

  • Sextuplets

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Little

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★