Sort by

severin 🔪 has logged 14 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Monster Walks

The Monster Walks

1932
×
★½
Edit this entry  
25
The Gorgon

The Gorgon

1964
×
★★½
Edit this entry  
23
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★½
Read the review Edit this entry