Sort by

Dylan has logged 545 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Baked in Brooklyn

Baked in Brooklyn

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Locked Down

Locked Down

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rumble

Rumble

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anonymously Yours

Anonymously Yours

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry