Sort by
  • The Covenant

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Halloween Ends

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Blonde

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★★½

  • Rotten Shadows

    ★★★★★

  • Fire Hill

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Dave Chappelle: What's in a Name?

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • George Michael Freedom Uncut

    ★★★½

  • Vengeance

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Corsage

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • Men

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Navalny

    ★★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★½

  • Breaking

    ★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • The 355

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Forgiven

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★