• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Luca

    ★★★

  • F9

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Lazarus

    ★★

  • Tom & Jerry

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Torn from Innocence

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Beckman

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The War with Grandpa

    ★★★★

  • Money Plane

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Bloodshot

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Spree

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Airplane Mode

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Late Night

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bad Times at the El Royale

  • Crazy Rich Asians

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • It

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • The Little Hours

    ★★★★