Dinetix has logged 43 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Beckman

Beckman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Strangeland

Strangeland

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
08
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pinocchio

Pinocchio

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★
Edit this entry  
10
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry