Tim has logged 18 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Point Break

Point Break

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Edit this entry  
18
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
12
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Band of Robbers

Band of Robbers

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Edit this entry