RSS feed for dinosauroidable
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Edit this entry  
17
Devilfish

Devilfish

1984
×
★★★
Edit this entry  
17
Without Warning

Without Warning

1980
×
★★★
Edit this entry  
17
Robowar

Robowar

1988
×
★★★
Edit this entry  
16
Nightmare Weekend

Nightmare Weekend

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Demonia

Demonia

1990
×
★★★
Edit this entry  
13
Aenigma

Aenigma

1987
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rome, Armed to the Teeth

Rome, Armed to the Teeth

1976
×
★★★★
Edit this entry  
13
Contamination

Contamination

1980
×
★★★★
Edit this entry  
13
Alien 2: On Earth

Alien 2: On Earth

1980
×
★★★★
Edit this entry  
12
Foes

Foes

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Mothra

Mothra

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Flesh and Bullets

Flesh and Bullets

1985
×
★★★
Edit this entry  
08
The Return of Ringo

The Return of Ringo

1965
×
★★★★
Edit this entry  
07
Delirium: Photo of Gioia

Delirium: Photo of Gioia

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Psychomania

Psychomania

1973
×
★★★★
Edit this entry  
07
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Sea Bat

The Sea Bat

1930
×
★★
Edit this entry  
06
City in Panic

City in Panic

1987
×
★★
Edit this entry  
06
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Rituals

Rituals

1977
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hardware

Hardware

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★★★
Edit this entry  
04
Django, Prepare a Coffin

Django, Prepare a Coffin

1968
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Grand Duel

The Grand Duel

1972
×
★★★
Edit this entry  
03
Torso

Torso

1973
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Pistol for Ringo

A Pistol for Ringo

1965
×
★★★★
Edit this entry  
02
Cathy's Curse

Cathy's Curse

1977
×
★★★★
Edit this entry  
02
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
01
Contraband

Contraband

1980
×
★★★
Edit this entry  
30
Warriors of the Year 2072

Warriors of the Year 2072

1984
×
★★★★
Edit this entry  
30
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Screamers

Screamers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
What Have They Done to Your Daughters?

What Have They Done to Your Daughters?

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Hang Up

The Hang Up

1970
×
★★★
Edit this entry  
29
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
28
A Record of Sweet Murder

A Record of Sweet Murder

2014
×
★★
Edit this entry  
28
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Child

The Child

1977
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dream No Evil

Dream No Evil

1970
×
★★★
Edit this entry  
27
Dark August

Dark August

1976
×
★★★
Edit this entry  
26
Equalizer 2000

Equalizer 2000

1987
×
★★
Edit this entry  
26
The Sisterhood

The Sisterhood

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★
Edit this entry