Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Last Hurrah for Chivalry

Last Hurrah for Chivalry

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Edit this entry  
15
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Case of the Scorpion's Tail

The Case of the Scorpion's Tail

1971
×
★★★★
Edit this entry  
18
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Batman

Batman

1966
×
★★★
Edit this entry  
16
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Long-Haired Hare

Long-Haired Hare

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
25
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★
Edit this entry  
25
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
14
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Edit this entry