Diogo has logged 38 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Céline

Céline

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
26
White Wedding

White Wedding

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shadows

Shadows

1982
×
★★★
Edit this entry  
26
Life the Way It Is

Life the Way It Is

1978
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Desert of the Tartars

The Desert of the Tartars

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Post

The Post

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Magnolia

Magnolia

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Martha

Martha

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Navajo Joe

Navajo Joe

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sound and Fury

Sound and Fury

1988
×
★★★
Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Brutal Game

A Brutal Game

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Sorcerers

The Sorcerers

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost, Lost, Lost

Lost, Lost, Lost

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sweet Sweetback's Baadasssss Song

Sweet Sweetback's Baadasssss Song

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Devil in the Brain

Devil in the Brain

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sombre

Sombre

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chelsea Girls

Chelsea Girls

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
You Only Live Once

You Only Live Once

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Satantango

Satantango

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Trust

Trust

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Working on the Douro River

Working on the Douro River

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
War and Peace

War and Peace

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
War and Peace

War and Peace

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Veronika Voss

Veronika Voss

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry