Sort by

Diogo has logged 485 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Caprice

Caprice

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Essential Killing

Essential Killing

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Cardboard Village

The Cardboard Village

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Le quattro volte

Le quattro volte

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Seduction of the Flesh

Seduction of the Flesh

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Season of the Devil

Season of the Devil

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chasing Dream

Chasing Dream

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Workers Leaving the Factory

Workers Leaving the Factory

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hanagatami

Hanagatami

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Screening

Last Screening

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
0.5 mm

0.5 mm

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Djinn

Djinn

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
A Frente Fria Que a Chuva Traz

A Frente Fria Que a Chuva Traz

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Portuguese Woman

The Portuguese Woman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Waldheim Waltz

The Waldheim Waltz

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Platform

Platform

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Images of the World and the Inscription of War

Images of the World and the Inscription of War

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Acto da Primavera

Acto da Primavera

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Puppetmaster

The Puppetmaster

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Story of Me

The Story of Me

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Duel

Duel

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Youth

Youth

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Repast

Repast

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
3 Bad Men

3 Bad Men

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wings of Eagles

The Wings of Eagles

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Utamaro and His Five Women

Utamaro and His Five Women

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Green, Green Grass of Home

The Green, Green Grass of Home

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I'm Going Home

I'm Going Home

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dust in the Wind

Dust in the Wind

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Va Savoir (Who Knows?)

Va Savoir (Who Knows?)

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Traitor

The Traitor

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry