Diogo has logged 17 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rendez-Vous of Déjà-Vu

The Rendez-Vous of Déjà-Vu

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Moment of Romance

A Moment of Romance

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Herança

A Herança

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Contract

The Contract

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fountainhead

The Fountainhead

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Sky

The Big Sky

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monkey Business

Monkey Business

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Parade

The Big Parade

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Operative

The Operative

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
La Flor

La Flor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brasil

Brasil

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry