Sort by

Diogo has logged 53 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Zombie

White Zombie

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hotel

Hotel

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
White of the Eye

White of the Eye

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sleepless

Sleepless

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lured

Lured

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Barefoot Contessa

The Barefoot Contessa

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Awakening of the Beast

Awakening of the Beast

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Oh Mercy

Oh Mercy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Curse of the Werewolf

The Curse of the Werewolf

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mud Zombies

Mud Zombies

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shout

The Shout

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Contact

Contact

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Just Before Nightfall

Just Before Nightfall

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dagon

Dagon

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Braindead

Braindead

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hard Labor

Hard Labor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bloody Exorcism of Coffin Joe

The Bloody Exorcism of Coffin Joe

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joan of Arc

Joan of Arc

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Murders in the Rue Morgue

Murders in the Rue Morgue

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Embodiment of Evil

Embodiment of Evil

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Read the review Edit this entry