Sort by

Diogo has logged 35 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
M. Butterfly

M. Butterfly

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bye Bye Morons

Bye Bye Morons

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The White Angel

The White Angel

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nobody's Children

Nobody's Children

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Discarnates

The Discarnates

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tree of Knowledge

Tree of Knowledge

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Tsugua Diaries

The Tsugua Diaries

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sombra

Sombra

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Change Nothing

Change Nothing

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Spiders - The Diamond Ship

The Spiders - The Diamond Ship

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Spiders - The Golden Sea

The Spiders - The Golden Sea

1919
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Introspection Tower

Introspection Tower

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sea of Roses

Sea of Roses

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Raw

Raw

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aristotle's Plot

Aristotle's Plot

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Asthenic Syndrome

The Asthenic Syndrome

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mug

Mug

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fulltime Killer

Fulltime Killer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Waiting for the Carnival

Waiting for the Carnival

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Movement of Things

The Movement of Things

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry