• Candyman

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Don't Listen

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Veneno

    ★★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • I Am Jonas

    ★★★★

  • The Darkest Minds

    ★★½

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★

  • Winchester

    ★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★½

  • Veronica

    ★★★★½

  • Girls Trip

    ★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • Fifty Shades Darker

    ★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Before I Fall

    ★★½

  • My Mom is a Character 2

    ★★★★½

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Split

    ★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • Amanda Knox

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Blair Witch

    ★★

  • The Purge: Election Year

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Hurricane Bianca

    ★★½

  • Now You See Me 2

    ★★★½

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Raw

    ★★

  • The Conjuring 2

    ★★

  • Money Monster

    ★★★★

  • Lemonade

    ★★★★★

  • King Cobra

    ★★

  • The Belko Experiment

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★

  • Deadpool

    ★★★

  • The Boy

    ★★½

  • The Forest

  • Krampus

    ½

  • Crimson Peak

    ★★★

  • Naomi and Ely's No Kiss List

    ★★★

  • Demolition

    ★★★★½

  • The Visit

    ★★

  • Room

    ★★★★½

  • Holding the Man

    ★★★★

  • 6 Years

    ★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Poltergeist

    ★★

  • Love

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Spy

    ★★★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★½

  • The Witch

    ★★★

  • The Interview

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★