Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Bob Marley: One Love

Bob Marley: One Love

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Traveler's Needs

A Traveler's Needs

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Godard's Passion

Godard's Passion

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
16
A Burning Hot Summer

A Burning Hot Summer

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Madame Web

Madame Web

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hail Mary

Hail Mary

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
12
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Man Without a Past

The Man Without a Past

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night Swim

Night Swim

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tale of Cinema

Tale of Cinema

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Like You Know It All

Like You Know It All

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Argylle

Argylle

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Phoenix

Phoenix

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dìdi (弟弟)

Dìdi (弟弟)

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ponyboi

Ponyboi

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kneecap

Kneecap

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Death

Little Death

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Real Pain

A Real Pain

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thelma

Thelma

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Me

Love Me

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Handling the Undead

Handling the Undead

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
River

River

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Céline

Céline

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shadow of Fire

Shadow of Fire

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ripples

Ripples

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Consent

Consent

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
16
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tótem

Tótem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Goldfinger

The Goldfinger

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Monster

Monster

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
On War

On War

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Pornographer

The Pornographer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mad Cats

Mad Cats

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry