Sort by

Dion Wyn has logged 41 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
This Is Not a Film

This Is Not a Film

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Des

Des

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tesla

Tesla

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
#Alive

#Alive

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In My Room

In My Room

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tragic Jungle

Tragic Jungle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Get the Hell Out

Get the Hell Out

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Genus Pan

Genus Pan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gaza Mon Amour

Gaza Mon Amour

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wasteland

The Wasteland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Apples

Apples

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry