• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Halston

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • AK vs AK

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Break the Silence: The Movie

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Adore You

    ★★★★★

  • Very Ralph

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Kalank

    ★★½

  • The Perfect Date

    ½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★★

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Second Act

  • Instant Family

  • Burn the Stage: The Movie

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Swiped

    ½

  • Bohemian Rhapsody

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • First Man

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Sanju

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • McQueen

    ★★★★★

  • Tomb Raider

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Swindlers

    ★★½

  • Harry Styles: Live in Manchester

    ★★★★★