Jodie has logged 38 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
Merry Christmas, Drake & Josh

Merry Christmas, Drake & Josh

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
Election

Election

1999
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
A Very Brady Sequel

A Very Brady Sequel

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ladies & Gentlemen: The Rolling Stones

Ladies & Gentlemen: The Rolling Stones

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★★
Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scooby-Doo! The Mystery Begins

Scooby-Doo! The Mystery Begins

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Open Season

Open Season

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
This Is Not What I Expected

This Is Not What I Expected

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry