ines has logged 197 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
02
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Nim's Island

Nim's Island

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
24
In Time

In Time

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
18
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry