Josh has logged 25 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Swing Shift

Swing Shift

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Melvin and Howard

Melvin and Howard

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Citizens Band

Citizens Band

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fighting Mad

Fighting Mad

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Mama

Crazy Mama

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Léa & I

Léa & I

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Caged Heat

Caged Heat

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry