Sort by

Josh has logged 202 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What Planet Are You From?

What Planet Are You From?

2000
×
Read the review Edit this entry  
23
Spartan

Spartan

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★
Edit this entry  
19
Nobody's Fool

Nobody's Fool

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Everything Is Copy

Everything Is Copy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Old School

Old School

2003
×
★★½
Edit this entry  
11
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★
Read prior review Edit this entry  
10
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
2010

2010

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Edit this entry  
06
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Two for the Road

Two for the Road

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star 80

Star 80

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mephisto

Mephisto

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Yards

The Yards

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
★★
Edit this entry  
22
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Edit this entry  
20
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry