Sort by

Josh has logged 24 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kansas City

Kansas City

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
California Split

California Split

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
For Love of the Game

For Love of the Game

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Kids Are Alright

The Kids Are Alright

1979
×
★★★½
Edit this entry  
15
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Insignificance

Insignificance

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★½
Read prior review Edit this entry  
06
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman

Batman

1989
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Son of Dracula

Son of Dracula

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry