Sort by
  • Indiana Jones Collection

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • We Have a Ghost

    ★★

  • Miranda's Victim

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • I Like Movies

    ★★★

  • The Grab

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Corner Office

    ★★½

  • Elvis

    ★½

  • Leila's Brothers

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • My Year of Dicks

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Duel

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Coming 2 America

  • Cherry

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★

  • The Dig

    ★★½

  • News of the World

    ★★

  • We Can Be Heroes

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Mank

    ★★★½