Sort by

DIREKTIONZ has logged 39 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Get Smart

Get Smart

2008
×
★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Judy

Judy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
Read prior review Edit this entry  
17
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
Read prior review Edit this entry  
13
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
Read prior review Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
Read prior review Edit this entry  
09
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
Read the review Edit this entry  
09
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1991
×
Read the review Edit this entry  
02
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry