Sort by

DIREKTIONZ has logged 12 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invasion

The Invasion

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry