Sort by

Hector G. has logged 97 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Neruda

Neruda

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Vicky and Her Mystery

Vicky and Her Mystery

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
In Time

In Time

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Passengers

Passengers

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Club

The Club

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Güeros

Güeros

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
No

No

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Tony Manero

Tony Manero

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
You’re Missing the Point

You’re Missing the Point

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★
Edit this entry  
29
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Edit this entry  
19
The Father

The Father

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★
Edit this entry  
11
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Highlander

Highlander

1986
×
Edit this entry  
29
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry