Sort by

DirkH has logged 65 entries for films during June 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Undisputed

Undisputed

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
16 Blocks

16 Blocks

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
No One Lives

No One Lives

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wrong

Wrong

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
100 Feet

100 Feet

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tony

Tony

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Now Is Good

Now Is Good

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Rock

Black Rock

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
20
Love Happens

Love Happens

2009
×
Read the review Edit this entry  
20
Phantoms

Phantoms

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Byzantium

Byzantium

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
21 & Over

21 & Over

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Taxidermia

Taxidermia

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Winter

The Last Winter

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dictator

The Dictator

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
Thale

Thale

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Tower

The Tower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dead Birds

Dead Birds

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Season of the Witch

Season of the Witch

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Rubber

Rubber

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry