• The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • The Commuter

    ★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★½

  • Day of the Dead: Bloodline

    ½

  • Bright

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Ferdinand

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • Justice League

    ★★½

  • Jigsaw

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★½

  • 1922

    ★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★★

  • The Ritual

  • It

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★½

  • Veronica

    ★★★

  • Death Note

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • The Dark Tower

    ★★★

  • The Emoji Movie

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★½

  • Wish Upon

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • Despicable Me 3

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • 47 Meters Down

    ½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • The Mummy

  • Time Trap

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • The Wall

    ★★★

  • Baywatch

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Smurfs: The Lost Village

  • Life

    ★★½

  • The Boss Baby

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★½

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★½

  • Assassin's Creed

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★★

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★★★

  • The Accountant

    ★★

  • Trolls

    ★½