Sort by
  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • The Mother

    ★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★½

  • Longest Third Date

    ★★★

  • Murder Mystery 2

  • MH370: The Plane That Disappeared

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★½

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

    ★½

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre

    ★★★

  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

    ★★★

  • M3GAN

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • The People We Hate at the Wedding

    ★★★½

  • Disenchanted

    ★★

  • Capturing the Killer Nurse

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Significant Other

  • Mr. Harrigan's Phone

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Ticks

  • Snatched

  • Fracture

  • Smile

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★

  • The Fabelmans

  • The Menu

    ★★★★

  • Welcome to the Club

  • Ticket to Paradise

    ★★

  • Blood

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Immaculate Room

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★★

  • Fall

    ★★★

  • I Just Killed My Dad

    ★★★

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Girl in the Picture

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • The Man from Toronto

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • The Sea Beast

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★★

  • Gladbeck: The Hostage Crisis

    ★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★

  • Close

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Last Seen Alive

    ★★½

  • Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

    ★★½

  • Our Father

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • My Year of Dicks

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Sissy

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weekend Away

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Hatching

    ★★★½

  • Nanny

    ★★★½

  • Descendant

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★