Sort by

leonard has logged 91 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tsunami

Tsunami

2015
×
★★
Edit this entry  
31
The Missing Scarf

The Missing Scarf

2013
×
★★
Edit this entry  
31
An Object at Rest

An Object at Rest

2015
×
★★½
Edit this entry  
31
Jamón

Jamón

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Rabbit and Deer

Rabbit and Deer

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Timber

Timber

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Sleeping Betty

Sleeping Betty

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Duel At Blood Creek

The Duel At Blood Creek

2010
×
★★½
Edit this entry  
31
Mac 'n Cheese

Mac 'n Cheese

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
Tune for Two

Tune for Two

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mr. Stache

Mr. Stache

2011
×
★★½
Edit this entry  
31
Spider

Spider

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Deep

The Deep

2010
×
★★
Edit this entry  
31
The Cat with Hands

The Cat with Hands

2001
×
Edit this entry  
31
Adventure Time

Adventure Time

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
31
He Dies at the End

He Dies at the End

2008
×
★★
Edit this entry  
31
Tarantino's Mind

Tarantino's Mind

2006
×
★★★½
Edit this entry  
31
I Live in the Woods

I Live in the Woods

2008
×
★★★
Edit this entry  
31
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
27
Daddy's Girl

Daddy's Girl

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Bad Guy #2

Bad Guy #2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Oasis

Oasis

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
25
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
19
The Robbery

The Robbery

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Writers' Block

Writers' Block

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Heist

The Heist

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cuck

Cuck

2016
×
½
Edit this entry  
19
Beauty Mark

Beauty Mark

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Home

Home

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
The New Empress

The New Empress

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kiss Kiss Fingerbang

Kiss Kiss Fingerbang

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Captain

The Captain

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry