Sort by

leonard has logged 436 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
29
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
29
The House

The House

2017
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
28
Rampage

Rampage

2018
×
½
Edit this entry  
27
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read other review Edit this entry  
26
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Wildling

Wildling

2018
×
Edit this entry  
25
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Looney Tunes: Rabbits Run

Looney Tunes: Rabbits Run

2015
×
★½
Edit this entry  
24
Piper

Piper

2016
×
Edit this entry  
24
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
Edit this entry  
23
Dead Shack

Dead Shack

2017
×
★½
Edit this entry  
23
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
22
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
21
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Read other review Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Life

Life

2017
×
★★★
Read other review Edit this entry  
19
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★½
Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Edit this entry  
17
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
15
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
14
Sing

Sing

2016
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
07
RV

RV

2006
×
★★½
Edit this entry  
07
Curious George

Curious George

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
04
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2018
×
½
Edit this entry  
03
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Read other review Edit this entry  
03
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
½
Edit this entry  
01
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
27
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
26
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read other review Edit this entry