Sort by

weo has logged 49 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Animal

Animal

2014
×
★★
Edit this entry  
22
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★
Edit this entry  
22
The Void

The Void

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Edit this entry  
16
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bambi

Bambi

1942
×
★★★½
Edit this entry  
12
Lemon

Lemon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Transfiguration

The Transfiguration

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Wonder

Wonder

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry