Sort by

weo has logged 56 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sing

Sing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mute

Mute

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Moon

Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Father Figures

Father Figures

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Science Fair

Science Fair

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★
Edit this entry  
13
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Freak Show

Freak Show

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Housebound

Housebound

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
Estranged

Estranged

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Garden State

Garden State

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
Masterminds

Masterminds

2016
×
Edit this entry  
05
The House

The House

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Incident

The Incident

2014
×
★★★½
Edit this entry