Sort by

Angel Cardenas -Reyes has logged 89 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
6 Days to Air: The Making of South Park

6 Days to Air: The Making of South Park

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Kevin Hart: Laugh at My Pain

Kevin Hart: Laugh at My Pain

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Strangers

The Strangers

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sincerely Louis C.K.

Sincerely Louis C.K.

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
42

42

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
Read the review Edit this entry  
20
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Justice League: The New Frontier

Justice League: The New Frontier

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I'll Be Gone in the Dark

I'll Be Gone in the Dark

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Plot Against America

The Plot Against America

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Screwed

Screwed

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jerry Before Seinfeld

Jerry Before Seinfeld

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Becky

Becky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Maggie Simpson in Playdate with Destiny

Maggie Simpson in Playdate with Destiny

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry