• C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Small Axe

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • The Binge

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★

  • An American Pickle

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Host

    ★★

  • Hamilton

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★

  • Emma.

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Spaceship Earth

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • A Thousand Cuts

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Loop

    ★★★

  • My Spy

    ★★

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell