dana has logged 171 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Once

Once

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween II

Halloween II

2009
×
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shirley

Shirley

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sandlot: Heading Home

The Sandlot: Heading Home

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sandlot 2

The Sandlot 2

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Click

Click

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sparks

Sparks

2014
×
★★
Edit this entry  
30
Tisay

Tisay

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Maybe Tomorrow

Maybe Tomorrow

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Morning

Good Morning

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Selma

Selma

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Raisin in the Sun

A Raisin in the Sun

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Detroit

Detroit

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry