• Mother/Android

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ½

  • Hawkeye

    ★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • Red Notice

  • Finch

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • The Manor

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • Help

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Zeros and Ones

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • Black Widow

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Naked Singularity

    ★½

  • Mortal Kombat

  • The Unholy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • Pleasure

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • Triassic Hunt

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Outside the Wire

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • What Lies Below

    ★★

  • Monster Hunter

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Gucci Always Wins