Disco King has logged 25 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wake Up

Wake Up

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paul McCartney: In the World Tonight

Paul McCartney: In the World Tonight

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG – Individual Eleven

Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG – Individual Eleven

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Madonna: The Confessions Tour

Madonna: The Confessions Tour

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
until You come to me.

until You come to me.

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inferno

Inferno

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry