• Hillbilly Elegy

  • The Queen's Gambit

  • Rebecca

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • So Much Love to Give

  • The Old Guard

  • A Whisker Away

  • Isi & Ossi

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The King

  • Kiss of the Rabbit God

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

    ★★★★★

  • An Easy Girl

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • In the Absence

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Photographer of Mauthausen

  • Venom

    ★★★★★

  • Maniac

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Ana e Vitória

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • The First Purge

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★★

  • Bao

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Crocodile

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • If You Saw His Heart

    ★★½

  • Godless

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • The Babysitter

  • Voyeur

    ★★★

  • Alias Grace

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • mother!

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Thelma

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★½

  • The Dark Tower

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • My Cousin Rachel

    ★★★

  • In a Heartbeat

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Keepers

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★★

  • Daytime Shooting Star

    ★★½

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • The Space Between Us

    ★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • To the Bone

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Bitch

    ★★★★

  • Clinical

    ★★½

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen