• Crush

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • Britney vs. Spears

  • Midnight Mass

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • LuLaRich

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★★

  • After We Fell

    ½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Why Did You Kill Me?

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Last Blockbuster

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • A Teacher

  • Holidate

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • After We Collided

    ★★½

  • Work It

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The F**k-It List

    ★½

  • Desperados

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Half of It

  • Normal People

    ★★★★★