divakern has logged 58 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cold Blooded: The Clutter Family Murders

Cold Blooded: The Clutter Family Murders

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Happy Prince

The Happy Prince

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Pin Cushion

Pin Cushion

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry