• Kate

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Oxygen

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★

  • Voyagers

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Attenborough's Life in Colour

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★½

  • In the Earth

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Monster Hunter

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Horizon Line

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★½

  • Greenland

  • Summerland

    ★★½

  • Peninsula

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★